Громада, округ, регіон. Кому має перейти контроль за землею, майном у районах?

Які зміни до Конституції пропонують в уряді та як залишити більше влади на місцях? Про новації і можливі ризики – керівник “Центру реформ та місцевого розвитку” Андрій Гінкул і президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської облради Сергій Чернов в ефірі Громадського радіо.

Андрій Гінкул розповів про можливе скасування районів у адміністративно-територіальному устрої України та пояснив суть реформи:

«Суть реформи: зекономити витрати на управління, економити на тому, що витрачати на обслуговування і сервіс, але зробити це більш якісно і професійно на обласному рівні. Райони мають залишитися як контрольні точки і представництво держави, тому там пропонується округа і префектури, але там точно немає бути депутатського корпусу, тому що їм немає що ділити, немає бюджету і інших ресурсів, немає з цього приймати рішення».

Сергій Чернов зауважив, що досі немає зрозумілої і чіткої відповіді та робочого механізму з надання послуг та їх фінансування на рівні районів:

«Якщо ліквідуємо райадміністрації та районні ради, то хто буде надавати послуги на районному рівні? Кому перейде майно спільної власності територіальних громад, районні лікарні, будинки-інтернати, музичні школи, спортивні комплекси, стадіони? Чи зможе громада, що має три тисячі жителів, взяти собі на баланс ці об’єкти і надавати послуги, які виходять далеко за межі трьох-п’яти громад?».

Повну розмову слухайте в аудіофайлі.